تبلیغات
دالغالی دنیز - رشته زبان و ادبیات تركی آذری با كنكور 90 می‌آید.
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

دالغالی دنیز
 
اوره کلر آلیشین سئوگی اودیلا*********حیاتین لذتی محبت ده دیر

به وبلاگ من خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 9 تیر 1390 توسط حسین صولتی
رئیس مركز مطالعات و تحقیقات آذربایجان شناسی آذربایجان شرقی:
رشته زبان و ادبیات تركی آذری با كنكور 90 می‌آید .خبرگزاری فارس: رئیس مركز مطالعات و تحقیقات آذربایجان شناسی دانشگاه تبریز گفت: در سال 1390 رشته زبان و ادبیات تركی آذری در دفترچه‌های كنكور گنجانده می‌شود.

احمد فرشبافیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینكه توجه به آموزش زبان تركی آذری از سال 1382 مسكوت مانده بود، اظهار داشت: بعد از سفر ریاست جمهوری به استان در دور سوم آموزش زبان فعال شد به طوری كه اقدام به تشكیل گروه داد.
وی با بیان اینكه مدیر گروه آن نیز مشخص شده است، گفت: این گروه در ترم قبل دو واحد درس عمومی زبان و ادبیات تركی آذری ارائه داد.
فرشبافیان ادامه داد: البته این دو واحد به صورت اختیاری بود اما این دو واحد اختیاری با استقبال نسبی از سوی دانشجویان علوم انسانی روبه‌رو شد.
وی اظهار داشت: در ترم قبل این دو واحد برای دانشجویان علوم انسانی ارائه شده بود اما از این ترم این دو واحد اختیاری برای همه رشته‌ها ارائه شده است.
فرشبافیان افزود: پیش‌بینی ما این است كه همانند ترم قبل استقبال دانشجویان از این واحد خوب باشد.
وی گفت: در كنار این، دانشگاه تبریز اقدام به ایجاد مركز مطالعات و تحقیقات آذربایجان شناسی كرد كه هدف از آن پشتیبانی علمی گروه زبان و ادبیات تركی آذری است.
فرشبافیان اضافه كرد: در این مركز سه گروه علمی تخصصی تاریخ تمدن، زبان و ادبیات و گروه زبان و هنر تعریف شده است.
وی ادامه داد: قرار است مركز مطالعات و تحقیقات آذربایجان‌شناسی نشریه تخصصی منتشر كند و نخستین شماره آن نیز ان‌شاءالله در آذر ماه منتشر می‌شود.
فرشبافیان همچنین خاطرنشان كرد: تلاش می‌شود تا بنیاد دایرةالمعارف آذربایجان شناسی زیر نظر این مركز فعالیت كند.
وی تاكید كرد: از جمله مهم‌ترین كارهایی كه مركز مطالعات و تحقیقات آذربایجان شناسی در اردیبهشت و یا خرداد ماه سال 1390 انجام خواهد داد برگزاری همایش بررسی نقش 50 ساله دانشمندان آذربایجان به فرهنگ و ادبیات ایران اسلامی است.
فرشبافیان درباره گنجانده نشدن رشته زبان و ادبیات آذری در دفترچه‌های كنكور امسال گفت: به این دلیل كه نتوانستیم به موقع كم و كیف این رشته را به سازمان سنجش ارسال كنیم لذا در دفترچه‌های كنكور امسال گنجانده نشد اما امید است از سال بعد ان‌شاءالله رشته زبان و ادبیات تركی آذری در دفترچه‌های كنكور گنجانده می‌شود.
http://www.farsnews.com

.: Weblog Themes By Pichak :.

ابزار وبلاگنویسان
ابزار وبلاگنویسان

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ